מאמרים

האם מיטת היפוך יכולה לעזור לילדים עם עקמת?

בעת שרבים מאיתנו יתחברו לצורך להתהפך כדי למתוח חוליות שחוקות, במקרים מסויימים יכולה להיות תועלת מרובה לילדים, בייחוד אם הם בעלי עקמת (סקוליוזיס).

הערה: לפני תחילת ההיפוך במיטת ההיפוך רצוי להתייעץ עם רופא שמבין את התועלת וחשוב תמיד שיהיה מבוגר ליד הילד/ילדה בעת ההיפוך.

היועץ הרפואי שלנו מציע להתחיל להשתמש במיטת ההיפוך, סמוך לגילוי העקמת. שימוש במיטת ההיפוך כדי לעצור את ההתקדמות או להחזיר את העקמת למצב טוב יותר, יעיל בכל גיל! אך יש יתרון כאשר העצמות עדיין מעט רכות (גילאי 12-15) ולפני שהן מתקשות. לעיתים מיטת ההיפוך אינה מתאימה לילדים צעירים עקב משקל או גובה נמוכים ולכן ההמלצה שמבוגר יהיה נוכח בעת השימוש במיטת ההיפוך ויעזור בעת הצורך לשפר ביצועים.

המשך קריאה »האם מיטת היפוך יכולה לעזור לילדים עם עקמת?

מה אם אינני סובל כרגע מכאבי גב

ומה אם אינני סובל כרגע מכאבי גב

קיימים 3 סוגי בני אדם: אלה שסבלו מכאבי גב, אלה שסובלים מכאבי גב ואלה שיסבלו מכאבי גב. למעשה 3 הקטגוריות נכונות לכ-85% מהאוכלוסייה בהתאם להערכות מדעיות.
רוב אלה שמשתמשים במיטת ההיפוך-גב Back, עושים זאת בסבירות גבוהה משום הפתרון האפקטיבי -היעיל לכאבם.
אך מה אם הכאב הוא רק זיכרון מרוחק? האם יש צורך בשימוש במכשיר ההיפוך גם עכשיו? לפניך 4 תועלות המצדיקות שימוש במיטת ההיפוך גב Back:

שמירה על גב בריא

המשך קריאה »מה אם אינני סובל כרגע מכאבי גב

כאבי גב : עובדות וסטטיסטיקות

עובדות וסטטיסטיקות על כאבי גב

ישנן עובדות וסטטיסטיקות רבות המתייחסות לכאבי גב: מי סובל מכאבי גב, מה גורם לכאבי גב, מדוע אנשים רבים סובלים מכאבי גב וכיצד למנוע כאבי גב.

תקציר

כאבי גב זו לא אבחנה, אלא סימפטום של מצב רפואי. מקור הסימפטומים יכול להיות בשרירים, בשלד, או כתוצאה מפציעה, פעילות גופנית או לחץ. כאבי גב משפיעים על רוב האוכלוסייה, אך יכולים גם לעבור ללא הרבה מאמץ:המשך קריאה »כאבי גב : עובדות וסטטיסטיקות

מדוע מטפלים רבים לא מצליחים לרפא כאב גב?

כאב גב הנובע מסיבות לא לגמרי ידועות , מהווה בעיה למטפלים בתחומי הטיפול השונים. בפוסט הקודם דיברנו על כך שהאבחנה המדויקת מזרזת את הפתרון אך היא קשה לאבחון. מכאן די ברור שדרך הטיפול באי אבחנת הגורם לכאב, תהיה תלויה בדרך הטיפול של המטפל. כאן נעוצה עיקר הבעיה.

חיינו הפכו במהלך העשורים האחרונים לתלותיים עד כדי כך שאיננו מבחינים בעניינים פשוטים שביכולתנו לפתור ללא התערבות חיצונית. זה כמו לומר שהחופש המודרני הרחיב את מושג הטיפול לגישות רבות של טיפול רפואי, נפשי ואלטרנטיבי. לכל אחד יש מטפל, ומטופלים בגישות שונות ומשונות מספרים שהטיפול עזר להם מאוד גם אם זו לא האמת וזאת כדי לא להטיל את האחריות למצבם על עצמם.

ייתכן שהסיבה שכל הטיפולים קצת עובדים, היא כי בכולם נותנים לנו דבר שאנו זקוקים לו מייד, אנחנו רוצים להיפטר מהכאב בכל מחיר.המשך קריאה »מדוע מטפלים רבים לא מצליחים לרפא כאב גב?

טיפול מהיר בכאבי גב

טיפול מהיר בכאבי גב מקצר את משך ההחלמה

הקושי באבחון נכון של כאבי גב

הסיבות לכאבי גב הן רבות ומגוונות ואינן תוצאה של גורם אחד. ברוב המקרים הם תהליך מתמשך אשר מגיע לשיאו בהרגשת כאב בדרגות עצימות שונות. אבחנות רפואיות במחלות אחרות, שאינן נוגעות לגב, המצביעות על שבר, זיהום או דלקת, יכולות להתבסס על אבחנה במכשור רפואי. לעומת כאבי הגב שקשה לאבחן את מקור הכאב.

ככל שמשך האבחנה מתארך כך יכולת ההחלמה מתארכת, לכן טיפול מהיר בכאב יכול לזרז את משך הריפוי. השימוש המיידי במיטת ההיפוך הוכח מעבר לכל ספק ובהוכחה סטטיסטית לריפוי מהיר וארוך טווח בקרב כ-80% מאלה שהומלצו לניתוח דיסק בעיקר עקב פריצת דיסק.
המשך קריאה »טיפול מהיר בכאבי גב

כאבי גב תחתון

90 אחוזים מהאוכלוסיה הבוגרת תסבול במהלך החיים מכאבי גב, וכאשר הגב כואב, נעשה הכל כדי להעביר את הכאב. כאבי גב גורמים לשינויים בחיינו; יציאה באופן שונה מהמיטה, הרגשה מגוחכת כאשר מנסים ללבוש חולצה, העמידה והישיבה אינן נוחות- הרצון היחידי הוא שהכאב יחלוף ונחזור לשגרת החיים הרגילה שלנו.

עמוד השדרה

Misalignments הם אחד מהגורמים הרבים שבגללם אנשים סובלים מכאבי גב

עמוד השדרה שלך הוא כמו התומך העיקרי לגוף שלך. סיבה נפוצה הגורמת כאבי גב תחתון היא שרירי ליבה חלשים, אשר אינם מצליחים לספק תמיכה מתאימה לדיסקים ולחוליות אשר מרכיבים את המפרקים בגב התחתון. עם שילוב של שרירי ליבה חלשים, יציבה לקויה והלחץ שנגרם כתוצאה מכוח הכובד, כאבי גב הינם רק שאלה של זמן.

איך להקל על כאבי גב תחתון

המשך קריאה »כאבי גב תחתון

היפוך יכול להפחית כאבי שרירים

בעוד שהרעיון של שיטת ההיפוך הוא ניצול כוח הכובד לשחרור ומתיחת הגוף, האם ידעת ששילוב של תנועות קלות תוך כדי השימוש במכשיר יכול להוסיף עוד יתרונות?

לדוגמה, תנועה מחזורית- תנועות קלות מעלה ומטה מהנות וגורמות לך להרגיש נהדר.

מהי תנועה מחזורית?

תנועה מחזורית היא פעולה פשוטה של יצירת תנועה קבועה למעלה ולמטה, ממצב אופקי עד לזוית של 45-60 מעלות וחזרה. בזכות הדיוק המרבי של גב Back, באפשרותך לעשות זאת בעזרת תנועות ידיים קלות, ע"י העברת ידיך פעם אחת לאחור ולהחזירן לכיוון המותניים. (צפה בוידאו המצורף). בדגמים עם ידיות המתיחה (Traction Handles), באפשרותך למשוך ולדחוף אותן כדי לעשות את אותה הפעולה.

מהם היתרונות בתנועה מחזורית?

המשך קריאה »היפוך יכול להפחית כאבי שרירים

לא בריא לשבת פרקי זמן ארוכים ללא תנועה

כולנו יודעים כמה לא בריא לשבת פרקי זמן ארוכים ואיך עובדי ועובדות משרד נמצאים בסיכון גבוה לחלות במחלות שונות כתוצאה מישיבה ממושכת ובתנוחה לא משתנה ליד שולחן העבודה. אנו יודעים על מדע הארגונומיה המתפתח והמשלב כסאות נוחים יותר מותאמים פחות או יותר לצורת הישיבה מול המחשב. אך האם ידעתם שארגונומיה לבדה אינה יכולה לפתור את הבעיות הנוצרות כתוצאה מישיבה ממושכת?

המשך קריאה »לא בריא לשבת פרקי זמן ארוכים ללא תנועה