טיפול מהיר בכאבי גב

טיפול מהיר בכאבי גב מקצר את משך ההחלמה

הקושי באבחון נכון של כאבי גב

הסיבות לכאבי גב הן רבות ומגוונות ואינן תוצאה של גורם אחד. ברוב המקרים הם תהליך מתמשך אשר מגיע לשיאו בהרגשת כאב בדרגות עצימות שונות. אבחנות רפואיות במחלות אחרות, שאינן נוגעות לגב, המצביעות על שבר, זיהום או דלקת, יכולות להתבסס על אבחנה במכשור רפואי. לעומת כאבי הגב שקשה לאבחן את מקור הכאב.

ככל שמשך האבחנה מתארך כך יכולת ההחלמה מתארכת, לכן טיפול מהיר בכאב יכול לזרז את משך הריפוי. השימוש המיידי במיטת ההיפוך הוכח מעבר לכל ספק ובהוכחה סטטיסטית לריפוי מהיר וארוך טווח בקרב כ-80% מאלה שהומלצו לניתוח דיסק בעיקר עקב פריצת דיסק.

מינוח שונה לאותה תופעה.

תיאור כאבי גב זוכה לשימוש נרחב בשלל מינוחים: בלט דיסק, לחץ על שק תקאלי, שינוי ספונדילוטי, לחץ עצבי, פריצת דיסק או ניוון כתוצאה מהגיל וכו’. רוב המינוחים מצביעים על אותה בעיה אך רופאים שונים יציעו פתרונות שונים שלא בהכרח מהווים את הפתרון הנכון וברב המקרים הם בבחינת ניסוי ותעיה. דרך זו ארוכה, מיוסרת, ומתוך כך שאינה פותרת את הבעיה, היא רק מאריכה את זמן ההחלמה ובעיקר את הסבל הנגרם מהכאב.

פתרון נכון וקיצור תקופת ההחלמה.

דרך מצוינת למניעת כאבי גב ובעיקר לטיפול מיד עם הופעתם, היא שימוש על בסיס יומי במיטת היפוך (גב Back). שימוש כזה גורם להפסקה מיידית של השחיקה בדיסקים, מפחיתה את הלחץ בין החוליות, נוזל השדרה מחדש את תנועתו בחופשיות, הלחץ על העצב הגורם לכאב נפסק ומכאן הדרך להחלמה-קצרה ובטוחה.

"2" תגובות בנושא "2$s"

  1. שלום וברכה,
    אני נחשפת לבלוג הזה בפעם הראשונה, עדה, נעים מאד.
    אני סובלת מפריצת דיסק כבר זמן רב והתחלתי בטיפול כירופרקטי שעוזר יחסית
    הייתי שמחה מאד לגלות שיטות נוספות ולנסות במקביל.
    מה זה מיטת ההיפוך הזה והיכן ניתן לקרוא על זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *