טיפול בפריצת דיסק

טיפול בפריצת דיסק ומניעתו ע"י מיטת היפוך

שימוש בגב Back מונע ניתוחי גב!

שימוש מתמשך בגב Back מפחית באופן משמעותי את הנחיצות לניתוח גב מכל סוג; בלט דיסק, פריצת דיסק ועוד…

מהו הדיסק?

הדיסקים בעמוד השדרה הם מעין בולמי זעזועים של החוליות. הדיסק מורכב משני חלקים עיקריים; הגרעין (Nucleus polposus) והטבעת (Anulus fibrosis). הגרעין הינו חומר דמוי ג'לי המורכב ברובו ממים ומתאפיין בגמישות גבוהה. סביב הגרעין ישנן טבעות סחוס המקנות לדיסק קשיחות ועמידות ושומרות על הגרעין במרכז הדיסק.

מהי פריצת דיסק?

הדיסקים מורכבים משכבה חיצונית קשיחה (הטבעת) ושכבה פנימית רכה יותר (הגרעין). כאשר מתרחשת פריצת דיסק באחד הדיסקים חלק קטן מן הגרעין (Nucleus pulposus) נדחף החוצה דרך קרע קטן בטבעת(Annulus fibrosis) המקיפה אותו אל תוך תעלת השדרה. תארו לעצמכם עוגיה ממולאת ולחיצה עליה גרמה לזליגת המילוי החוצה. זה הארוע המתרחש בעת פריצת הדיסק. כמו שרואים בתרשים, לאורך עמוד השדרה ישנם עצבים שעוברים דרך החוליות. כאשר ישנה פריצת דיסק, עשויה להיות פגיעה בעצב וזהו הכאב אותו מרגישים. פריצת דיסק עלולה לגרום כאב, חוסר תחושה ולחולשה בזרוע וברגליים. מצד שני, אנשים רבים אינם חווים שום סימפטום של פריצת דיסק. רוב האנשים שיש להם פריצת דיסק, אינם צריכים לעבור ניתוח כדי להעביר את הכאבים.

היפוך בגב Back מסייע לשחרר את הלחץ על החוליות, להרחיב את הרווח בין החוליות ולהקל את הלחץ על הדיסקים. הפחתת הלחץ על הדיסקים, עוזרת במיום הדיסק ולהתמלא בנוזל ובכך להתרפא באופן טבעי. הפעולה של הרחבת הרווח בין החוליות מסייעת בהחזרת הגרעין למקומו הטבעי.

שיטת ההיפוך עם גב Back הינה הדרך היעילה ביותר לשמור על הגב ועל בריאות עמוד השדרה ע"י מתיחת שרירים כואבים, עייפים ומגורים. ע"י מתיחת השירים והפחתת הלחץ, עמוד השדרה מתארך וכך מתאפשר לחזור ליישור הטבעי.

לפני התחלת ההיפוך, וודא שהציוד שתשתמש בו נבדק ואושר לשימוש ע"י גורם שלישי כמו ארגון ה UL.