הקלה ושחרור כאבי גב

כאבי גב

הסיבות הנפוצות לכאב גב יהיו קשורות בדרך כלל לתפקוד לא תקין בחיי היומיום שלנו. במקרים מסוימים הרמת חפצים כבדים או עבודה ממושכת במצב של גב קמור, כמו עובדי מחשב, גננות המרימות ילד, או רכיבה על אופניים ואופנוע, נהגי מוניות ורכב כבד יכולים לגרום לכאב גב עליון או כאב גב תחתון ואפילו לשינויים במבנה עמוד השדרה (בלט או פריצת דיסק). לכן חשוב מאוד להקפיד על יציבה זקופה ככל האפשר ולחזק את שרירי הבטן והגב כדי לתמוך באזור זה באופן מרבי. מיטת היפוך – הפתרון הטוב ביותר למניעת כאבי גב, לפריצת דיסק או בלט דיסק הן לפני כאב גב ובמיוחד אחר הופעת כאבי גב. מיטת ההיפוך גב BACK המשחרר את הלחץ על חוליות הגב ומעלימה את כאבי הגב לחלוטין.

גב Back עוזר בריפוי הדיסקים

ליבת הדיסק עשויה מחומר צמיגי (מעין ג'ל) המאפשר את גמישות הגב. כאשר אנו עומדים, יושבים, מתעמלים או עושים פעולה הקשורה בהרמת משקל, נוזל השדרה נפלט מהדיסקים וכתוצאה מהתקרבותם אחד לשני אנו מאבדים מגובהנו.
ההבדל בין מדידת אורכו בבוקר לבין מדידה בערב יכול להגיע עד 2 ס"מ. במהלך כל חיינו אנו צפויים לאבד מגובהנו מספר סנטימטרים. בפעולת ההיפוך אנו מחזירים את נוזל השדרה שאבד ומונעים הנמכה באורך עמוד השדרה. ההיפוך יעיל בהרבה ממנוחה רגילה על הגב.
כאשר עושים את פעולתinversion הלחץ על הדיסקים פוחת ובכך הם סופחים אליהם מחדש את נוזל השדרה וחומרי המזון.
בעת ישיבה שרירי הבטן והגב נמצאים במצב מסוים של מנוחה, אולם הלחץ על עמוד השדרה גדל ובייחוד הלחץ על חוליות הגב התחתון והמותניים עד כדי 250% !
גם בשכיבה, הסתבר במחקר, קיים לחץ באחוזים רבים על עמוד השדרה. שכיבה על הגב בלבד אינה מפחיתה למינימום את הלחץ על החוליות. מצב היפוך על גב back בזוית מתונה של עד 60 היא הדרך היחידה לתת מנוחה מוחלטת לחוליות ולהפחית ל-0 את הלחץ על עמוד השדרה.

שחרור השרירים

מצבי לחץ ומתיחות יכולים לגרום לכאב ולכיווץ השרירים בגב, בצוואר ובכתפיים, כמו גם כאבי ראש. שריר מכווץ או מתוח יכול לגרום לכשל בחוליות, לחץ עצבי או פינוי לא מספק של רעלנים ממערכת הלימפה, כמו גם חוסר בחמצן במחזור הדם.
מחקר שנעשה על ידי פיזיותרפיסט בשם L.J. NOSSE[1] הראה שפעולת רישום הפעילות החשמלית בשרירים צנחה ב-35% בתוך 10 שניות על ידי פעולת ה-inversion. ומכך הסתבר שגמישות (אלסטיות) השרירים בעת ההיפוך מאפשרת לשפר במידה ניכרת את אספקת החמצן למחזור הדם. פעולת ההיפוך עוזרת למערכת הלימפה לנקות את הדם מרעלים. מסיבה זו, ירגיש המשתמש בהפחתה משמעותית של כאבים וכווץ השרירים יחלוף, וכמו שנאמר בפרק הקודם, שיטת ההיפוך מביאה ליציבה מחודשת על ידי חזרת החוליות למקומן ומשחררת לחץ משורשי העצבים.
במאמרו מתאר ד"ר. [2]HOWARD LOOMIS את ניקוי מערכת הלימפה ומסביר כיצד מערכת הלימפה מתנהלת כאשר מתבצעת פעולת ההיפוך והגורמת לכך שזרימת הדם הפריפריאלית משתפרת.
על פי המתואר בספר BETTER BACK BETTER BODY[3] :"יותר כאבי גב נגרמים על ידי שרירים מכווצים או מנוונים מאי שימוש נכון בהם".
במאמר אחר שנכתב על ידי ד"ר SARNO,טוען הרופא ממכון ניו יורק לרפואה משקמת, כי למעלה מ-90% מהמטופלים בכאבי גב, סובלים משינויים מבניים בשרירי הגב הצוואר והכתפיים, שינויים שנגרמים מאי סילוק אופטימאלי של רעלים במערכת הדם הפריפריאלית. הצטברות חומצות חלב בשריר שאינם מפונים כהלכה, גורמת לעייפות השריר כמו אותו שריר שעשה מאמץ בריצה ותוך כדי מאמץ נבנתה בשריר אותה חומצה. לעיתים קרובות כאבים אלה מביאים למסקנה(הלא נכונה) שהכאב נגרם מבעיות בדיסקים. טיפול לא נכון בבעיה שלא אובחנה כראוי יכול להביא לתוצאות לא רצויות.
כל זה מביא למסקנה היחידה שפעולת ההיפוך המתבצעת מידי יום משפרת את זרימת הדם ומנקה רעלים שהצטברו במערכת הלימפתית. כאשר השרירים מכווצים זרימת הדם נעשית איטית ופחמן דו חמצני וחומצת החלב לא משתחררים, דבר המביא לכאב בשרירים. רק פעולת היפוך תגרום לזרימת דם תקינה ותשחרר את הגוף מגורמי כאב כפי שתוארו.

[1] Nosse, L. (1978): Inverted Spinal Traction. Arch Phys Med Rehabil 59: 367-370
[2] Loomis, H., et al (2000): The Importance of Improving Lymphatic Drainage. The American Chiropractor 22: 14-18
[3] Broatch, J. (1996): Better Back, Better Body – The New Inversion Way. 29-31.Vancouver, BC:

ביטול הלחץ על שורשי העצבים

צמות של עצבים העוברות בעמוד השדרה, אחראיות על הקשר בין המוח ליתר חלקי הגוף. שורשי עצב נמצאים בין החוליות לכל אורך עמוד השדרה .דה הידרציה או דגנרציה (איבוד נוזלים או שינויים) של הדיסקים יגרמו להרגשה הקרויה עצב נצבט (pinch) הרגשה של כאב דמוי צביטה חזקה. על ידי הארכת עמוד השדרה בשימוש בגב Back מופחת לגמרי הלחץ על העצב והתחושה נעלמת.

החזר לגוף את הגב הזקוף

רבות מפעולותינו במהלך היום גורמות לשינויים בעמוד השדרה: ישיבה ממושכת מול המחשב, סחיבה והרמת משאות (סלים בסופר,נשיאת ילדים קטנים ואפילו פעילויות ספורט שונות) ישפיעו בסופו של היום על גבנו. על ידי הפחתת הלחץ מהגב יש באפשרותנו לייצבו ולהחזירו למצבו שלפני הפגיעה בו וזאת על ידי השימוש היום יומי בגב Back.

אי יכולת הגוף לשאת את משקלו גורם לכך שהוא צריך לספוג את כוח הכובד ללא נתוני הפתיחה שהיו לו. כשל זה אינו רק בחוליות הנסתרות מהעין, אלא בא לידי ביטוי גם ביציבה לא נכונה שמביאה את הגב למצב כפוף, ההולך ומחמיר עם השנים.
כאשר השרירים התומכים בחוליות נחלשים גם הם כתוצאה מהכיפוף בגב, החוליה לא תוכל לחזור למקומה הטבעי.זהו מהלך בלתי הפיך אם לא משנים את תנוחות הגוף במהלך היום כפי שעושה זאת הגב back